Urząd Miejski: Ubolewamy, że utrudnia się współpracę między gminą a szkołami

Informujemy, że w dniu 05.05.2016 r. Urząd Miejski w Kruszwicy licząc na otwartość i chęć współpracy Powiatu Inowrocławskiego zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na udział młodzieży ze szkoły ponadgimnazjalnej, podległej Starostwu Powiatowemu w Inowrocławiu w pracach Młodzieżowego Zespołu Doradczego Burmistrza Kruszwicy.

 

W przesłanej korespondencji przedstawione zostały ogólne założenia projektu. Poinformowano ponadto, iż o sposobie wyłonienia przedstawicieli decyduje dyrektor danej szkoły. Urząd Miejski w Kruszwicy nie narzuca, bowiem tego jak w danej szkole mieliby zostać wybrani członkowie zespołu, a co za tym idzie, nikt nie zabrania wyłonienia ich w drodze demokratycznych wyborów.

W dniu 16.05.2016 r. otrzymaliśmy odpowiedź od Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego o nie wyrażeniu zgody na udział młodzieży z ZSP im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy oraz ZSP w Kobylnikach w pracach Młodzieżowego Zespołu Doradczego Burmistrza Kruszwicy. Starosta nie wykazał woli współpracy i zajął takie stanowisko bez prośby o uzupełnienie wcześniej przesłanych informacji. Ponadto, sformułowanie użyte w odpowiedzi: „za wysoce niestosowną należy uznać propozycję Burmistrza Kruszwicy wskazania przez dyrektorów szkół uczniów mających uczestniczyć w tworzonym Zespole Doradczym” odczytujemy jako niewłaściwe zrozumienie treści pisma.

 Wobec powyższych faktów Gmina Kruszwica podejmie współpracę jedynie z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy.

Ubolewamy, iż inicjatywa ta została wykorzystana do celów politycznych, a stanowisko Starostwa Powiatowego uniemożliwia Gminie Kruszwica współpracę ze wszystkimi szkołami ponadgimnazjalnymi znajdującymi się na jej terenie.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz