Społeczność Przedszkola Samorządowego nr 3 pamiętała o Ewie Lewańskiej

W Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Ewy Lewańskiej obchodzono Dzień Patrona. Uroczystość ma na celu upamiętnienie znanej kruszwickiej malarki.

 

W przeddzień uroczystość odbył się konkurs wiedzy o patronce, prelekcja multimedialna i plener malarski w której zwyciężyła grupa IV-5 latków.

-Posiadanie patrona zobowiązuje więc od 9. już lat przedszkole jest organizatorem gminnych konkursów plastycznych „Kujawy w oczach dziecka” i „Jestem bezpieczny” (organizowany przy współpracy z kom. Pilarskim) a od 3 lat wspólnie z Mirosławem Służałkiem z FOTO-LAB organizują Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Mój region w 4 porach roku”. Po wręczeniu nagród zwycięzcom, zaproszeni goście podziwiali występ przedszkolaków w strojach regionalnych pod nazwą : „Na kujawską nutę”-informuje dyrektor placówki Ewa Urbanek.

Po występie, dzieci wraz z rodzicami udały się na kruszwicki cmentarz i na grobie patronki zapaliły ustawione w kształt serca czerwone znicze.  Piękna, majowa pogoda zachęca przedszkolaków do plenerów malarskich. Przy sztalugach, wzorem swojej patronki, z użyciem palet malowały przedszkole i ogród przedszkolny.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, dyrektor Zespołu Oświaty Marcin Piotrowski, dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 Elżbieta  Sieradzka, dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Andrzej Sieradzki, komisarz Krzysztof Pilarski, krewna patronki Anna Nowińska, rodzice przedszkolaków i laureaci konkursów organizowanych przez Przedszkole.

Fundatorami nagród byli Zespół Oświaty i Wychowania , Foto-Lab Mirosław Służałek, komisariat policji w Kruszwicy, Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy.

 

Laureaci Gminnego konkursu plastycznego „Kujawy w oczach dziecka”:

 

I miejsce Adam Kempski oddział przedszkolny przy SP w Chełmcach

II miejsce Julia Łukowska- oddział przedszkolny przy SP 2

III miejsce Antoni Kurzawa Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Ewy Lewańskiej

wyróżnienia: Hanna Mila, Blanka Kostrzewa i Marcel Wnuk również z Przedszkola Samorządowego Nr 3

 

Laureaci Gminnego konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny”

 

I miejsce Bartosz Piotrowski oddział przedszkolny Chełmce

II miejsce Zuzanna Michalak Przedszkole Samorządowe Nr 1

III miejsce Oliwia Pawłowska oddział przedszkolny Rusinowo

Wyróżnienie: Maja Adamczyk (Chełmce) i Wiktor Klamecki ( Rusinowo)

 

Laureaci Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Mój region w 4 porach roku”

 

I miejsce Filip Kowalski- Racice

II miejsce Anna Gabryś- Ruda Śląska

III miejsce Mikołaj Osiński - Racice

wyróżnienie- Igor Giszter- Racice 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz