Jacek Zalesiak wnosi uwagi w sprawie Młodzieżowego Zespołu Doradczego

Radny Powiatowy PSL wniósł uwagi w sprawie Młodzieżowego Zespołu Doradczego przy Burmistrzu Kruszwicy. O powstaniu takiego projektu poinformowano w ubiegłym miesiącu.

 

 

 

Jacek Zalesiak w nadesłanej nam interpelacji stwierdził, że zespół ma tworzyć po 3 przedstawicieli każdej szkoły wytypowanych przez szkoły ponadgimnazjalne mające swoje siedziby na terenie gminy Kruszwica.

-Jedynym kryterium doboru członków tego zespołu ma być miejsce zamieszkania ucznia w gminie Kruszwica. Uważam, że taki sposób konstytuowania jakiegokolwiek gremium jest wysoce niedemokratyczny, bo uczy młodych ludzi, że kimś zostaje się poprzez wskazanie, a nie dzięki wypełnieniu określonych kryteriów-napisał w piśmie do  Ryszarda Jagodzińskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Inowrocławskiego Jacek Zalesiak.

Zdaniem radnego powiatowego spotykanie się z młodzieżą raz na kwartał ma na celu budowanie kapitału politycznego. Polecił on również aby dyrektorzy szkół powiatowych powstrzymali się do ewentualnego dołączenia do projektu burmistrza do momentu otrzymania informacji z biura prawnego.

Interpelacja w załączniku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz