Gmina ruszyła z przebudową obiektu

Urząd Miejski rozpoczął prace mające na celu przebudowę obiektu przy ul. Nadgoplańskiej. Zmiany są spowodowane szukaniem dodatkowych oszczędności w gminnym budżecie.

 

Przebudowa Urzędu Miejskiego w Kruszwicy ma dać możliwość załatwienia spraw urzędowych w jednym miejscu oraz wprowadzenia dodatkowych oszczędności w funkcjonowaniu administracją.

Zmiany obejmą budynek przy ul. Nadgoplańskiej 4. Ma on zostać powiększony o pomieszczenia dla rady miejskiej, dział ewidencji ludności oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Instytucje te do tej pory znajdują się w osobnych budynkach w centrum miasta przy ulicach Niepodległości i Kraszewskiego. Zdaniem urzędników generowało to dodatkowe koszty, a także utrudniało działalność administracji.

Sam pomysł spotkał się zarówno z aprobatą jak i sprzeciwem środowiska internautów. Choć kilku radnych Rady Miejskiej miało uwagi co do zaplanowanej inwestycji ogólnie pomysł uznali za słuszny i potrzebny.

Prace budowlane ruszyły ponad tydzień temu. Na razie obszar budowy odgrodzono. Znajduje się on za budynkiem Urzędu Miejskiego w stronę jeziora Gopło.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz