Znamy bilans kontroli samochodów ciężarowych

Dwa dni trwały kontrole w Inowrocławiu i okolicach pojazdów ciężarowych. Skierowani do nich zostali inspektorzy WITD oraz policjanci.

 

Podczas kontroli na obszarze powiatu inowrocławskiego nie obyło się bez nieprawidłowości. Kary finansowe okazały się być dotkliwe.

-W dniach (6-7.04) na terenie miasta policjanci inowrocławskiej  „drogówki” i inspektorzy WITD przeprowadzili wzmożone kontrole.  Sprawdzeniom poddane zostały samochody ciężarowe zajmujące się przewozem rzeczy. Łącznie sprawdzonych zostało 15 samochodów  ciężarowych, w których mundurowi sprawdzili czas pracy kierowców  na podstawie tachografów, wymagane dokumenty przewozowe,  stan techniczny pojazdów oraz zabezpieczenie ładunku-przekazuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

W jednym przypadku zostało wszczęte postępowanie  administracyjne wobec przewoźnika, w związku z  przekroczeniem nacisku osi napędowej. Grozi mu  kara administracyjna, policjant za skrócenie dziennego czasu odpoczynku,  jednego z kierowców ukarał mandatem w wysokości 200zł.  To jednak nie koniec kar. Inspektor WITD za naruszenie związane z czasem pracy  kierowcy i użytkowaniem urządzenia rejestrującego,  kierującego samochodem ciężarowym ukarał pięcioma  mandatami na łączną kwotę 1.700 zł, zaś przewoźnikowi  i tego samego kierowcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne z jednoczesnym ukaraniem go kwotą w wysokości 2.050 zł.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz