Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz apeluje o niepodejmowanie działań, które mogą wprowadzić zamęt prawny w samorządach

Trwa polityczny spór między rządem a opozycją w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz apeluje by spór zaistniały w parlamencie nie wprowadzać do samorządów.

 

 

Zdaniem wojewody poruszanie w samorządach spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym to przenoszenie sporu politycznego na poziom samorządowy. 

-Przenoszenie sporu politycznego na poziom samorządowy nie służy rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej- stwierdził w oświadczeniu wojewoda.

-Mając powyższe na uwadze Wojewoda apeluje do Rady Miasta Bydgoszczy i innych samorządów  województw kujawsko-pomorskiego o niepodejmowanie działań, które mogą powodować zamęt w sferze stanowienia i stosowania prawa poprzez nawoływanie do respektowania stanowisk Trybunały Konstytucyjnego, które nie weszły do porządku prawnego –  podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda zapowiada również, że będzie eliminował z obrotu prawnego uchwały, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Przypomnijmy spór o Trybunał Konstytucyjny próbowano wzniecić podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy. Dwoma głosami złożony wniosek odrzucono, ale powróci on w najbliższym czasie na komisjach Rady Miejskiej. 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz