Uczniowie wypuścili balon... znaleziono go we Wróblach pod Kruszwicą!

Do niezwykłego znaleziska doszło w miejscowości Wróble pod Kruszwicą. To tam trafił wysłany kilka miesięcy temu balon stratosferyczny z kamerami oraz GPS na pokładzie.

 

 

 

-W listopadzie ubiegłego roku uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wysłali w przestrzeń balon meteorologiczny z przyczepionymi kamerami do jego kapsuły-podaje portal www.jarocińska.pl, który w materiale z grudnia 2015 roku informował również, że balon uniósł się na wysokość około 30 tysięcy metrów.

Lot miał trwać około 3 godzin. Planowo balon powinien zakończyć lądowanie w okolicach Ślesina-Lichenia. Jednak po starcie nadajnik GPS-przestał odpowiadać.

{youtube}?v=4Ag0HISB9nA{/youtube}

- Pojechaliśmy na przewidywane miejsce lądowania, co jakiś czas próbując połączyć się z GPSem podpiętym do kapsuły.  Po kilku godzinach bez efektów zrezygnowaliśmy-mówi portalowi jarocińska.pl Alex Szczepaniak.

{youtube}v=NNL-V9cPrR0{/youtube}

Balon po czterech miesiącach jednak się odnalazł. Jak podaje uczeń Alex Szczepaniak odnalazł go pan Tadeusz z miejscowości Wróble pod Kruszwicą. Dzięki zapisanemu numerowi skontaktował się z właścicielami balona.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz