Przesłanie Ryszarda Staszaka: W pomocy drugiemu nigdy się nie wahajcie [VIDEO]

67-letni kruszwiczanin Ryszard Staszak został nagrodzony za wzorową postawę obywatelską.W marcu uratował tonącą w Gople kobietę.

 

Do wypadku doszło na tzw."małym moście" gdy kobieta skoczyła do wody.

-Początkowo nie wiedziałem gdzie płynąć. Na szczęście kobieta miała jasną kurtkę, więc ją w końcu zauważyłem. Była gdzieś półtora metra pod wodą - opowiada. Zanurkował, chwycił ją i wyciągnął na powierzchnię. 

Niestrudzony kruszwiczanin nie miał łatwo bowiem woda o tej porze jest potwornie zimna. W rozmowie z prasą przyznał również, że  sporo ryzykował. W ubiegłym roku miał  poważną operację i trzy bajpasy na sercu.

-Powiem tylko, że to żaden heroizm, ani żadna odwaga. To było niesienie pomocy osobie, która tego potrzebowała. To był mój obowiązek. Proszę, gdybyście Państwo kiedyś spotkali się na takiej drodze jak ja proszę się nie wahać-powiedział podczas sesji Pan Ryszard.

{youtube}v=-ePbp19PY_8&feature=youtu.be{/youtube}

Bohaterskiemu kruszwiczaninowi pogratulował m.in. zastępca komendanta kujawsko-pomorskiej policji Mirosław Elszkowski, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz szef kruszwickich ratowników Maciej Banachowski.

{youtube}v=rwgoyhsLLYU&feature=youtu.be{/youtube}

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz