Powiatowy Urząd Pracy: Nadchodzą XVIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości

 Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zaprasza pracodawców i osoby bezrobotne do uczestnictwa w XVIII Targach pracy i Przedsiębiorczości. Impreza już za tydzień.Zobaczcie jakie stanowisko prezentuje Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu.

 

Jeżeli chodzi o tegoroczne targi pracy, to wszystko wskazuje na to, że wydarzenie będzie wyjątkowo udane jeżeli chodzi o liczbę wystawców oraz – co najważniejsze – liczbę ofert pracy. Do dnia  dzisiejszego otrzymaliśmy potwierdzenie obecności od 40 pracodawców.  Z deklaracji uczestnictwa wiemy, że w trakcie imprezy będą oni poszukiwać pracowników  z wielu branż oraz różnego szczebla. Pracodawcy poszukiwać będą m.in. opiekunów i opiekunek  osób starszych do pracy w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, koordynatorów ds. sprzedaży, inżynierów źródeł  odnawialnych, monterów instalacji OZE, kierowników i asystentów sprzedaży, specjalistów ds. marketingu,  specjalistów ds. rekrutacji z językiem niemieckim, pracowników biurowych, pracowników gastronomii,  ślusarzy, spawaczy, operatorów wózka widłowego, pakowaczy, pracowników produkcji spożywczej

 Pracodawcy zadeklarowali również chęć zatrudnienia osób z orzeczeniem o niepełnosprawności m.in. na stanowiskach:  salowej, pracownika gospodarczego, oraz pracownika transportu wewnętrznego. Warto zauważyć, że udział w imprezie potwierdziło dotychczas aż 12 agencji zatrudnienia, które będą prezentowały  swoje oferty pracy.

Pragniemy podkreślić, iż zgłoszenia uczestnictwa w targach przyjmowane będą do 15 kwietnia br. Pracodawcy,  którzy chcieliby wziąć udział w imprezie proszeni są o kontakt z pracownikami urzędu pod numerem telefonu  666 076 959. Zwracamy również uwagę pracodawców na fakt, że udział w imprezie jest bezpłatny. Po raz pierwszy podczas targów przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawsze stoisko targowe,  które wskaże powołana przez PUP w Inowrocławiu Kapituła Konkursu oraz publiczność. Jak zawsze, zapraszając osoby poszukujące pracy zwracamy się do nich z prośbą, aby odpowiednio   przygotowali się do spotkania z pracodawcami. W tym celu warto zabrać ze sobą CV co najmniej w kilku egzemplarzach. W związku z faktem, że imprezę organizujemy już po raz 18 chcielibyśmy pokusić się o małą refleksję.  Na usta ciśnie nam się stwierdzenie, że osiągnęliśmy pełnoletniość, swego rodzaju dojrzałość. Mamy oczywiście świadomość, że poprzednie 17 edycji targów było ocenianych różnie. Jedne jako bardziej, drugie jako mniej udane. Nie zawsze jednak było to w pełni zależne od nas. W przeszłości – o czym wszyscy doskonale pamiętamy –  borykaliśmy się bowiem ze znacznie trudniejszymi sytuacjami na lokalnym rynku pracy, które nie sprzyjały zatrudnieniu.  W konsekwencji wpływało to na liczbę dostępnych ofert pracy, w tym także podczas imprez targowych. Zapewniamy jednak, że  przy organizacji każdej z edycji czyniliśmy wszystko, aby spełnić oczekiwania zarówno osób poszukujących pracy jak i pracodawców.

Organizacja 17 imprez targowych wiele nas nauczyła. Dlatego – choć zabrzmi to nieskromnie – ze spokojem patrzymy w przyszłość, wiedząc, że zrobimy wszystko, aby przyszłe targi pracy spełniały oczekiwania ich uczestników.

 źródło: Powiatowy Urząd Pracy, wytworzył: Przemysław Krokos

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz