Film Makabryczna Noc w Kruszwicy. Zapraszamy do "Ziemowita"!

Za sprawą pijanych hitlerowskich oprawców w okrutny sposób zamordowano 56 powszechnie znanych i szanowanych mieszkańców powiatu inowrocławskiego. Teraz o ich losach opowie film oraz serial "Makabryczna Noc".

 

 

Na prelekcję filmu Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zaprasza na 14 kwietnia o godzinie 16:00 do sali kinowej Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". O filmie opowie Józef Siej koordynator filmu.

W nocy z 22 na 23 października 1939 roku z rąk i za sprawą  pijanych hitlerowskich oprawców,  w  szczególnie okrutny sposób,  zamordowano  56 znanych i powszechnie szanowanych  mieszkańców miasta i powiatu.

"Makabryczna noc" w przyszłości prezentowana ma być w  TVP Historia, TVP Regionalna,  inowrocławskim  Kinomaksie, szkołach i lokalnej telewizji kablowej.  Serial powstaje przy współpracy Muzeum Historii Polski w Warszawie na podstawie programu "Patriotyzm Jutra".

Organizatorem kwietniowego wydarzenia jest Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne. Patronat nad spotkaniem pełni MojaKruszwica.pl oraz Kurier Kruszwicki.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz