W maju do Kruszwicy zawita pociąg

Od lat dworzec w Kruszwicy tkwi w opłakanym stanie. Zaprzestanie kursowania pociągów dodatkowo przyczyniło się do degradacji krajobrazu. W maju na chwilę przypomnimy sobie jak to było gdy do Kruszwicy kursowały pociągi.

 

 

Tym razem TurKol.pl ruszy 14 maja trasą Poznań Główny - Poznań Garbary - Pobiedziska - Gniezno - Trzemeszno - Mogilno - Kruszwica. Kruszwica - Mogilno - Trzemeszno - Gniezno - Pobiedziska - Poznań Garbary - Poznań Główny.

W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zorganizowany zostanie w dniu 14 maja pociąg specjalny pod nazwą POPIEL,  ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Skład przejedzie trasą z Poznania przez Gniezno, Trzemeszno, Mogilno do Kruszwicy  i z powrotem. Pociąg będzie prowadzony lokomotywą spalinową i będzie zestawiony z wagonów bezprzedziałowych 2 klasy oraz wagonów przedziałowych 1 klasy. 

-Rozpatrywaliśmy możliwość przejazdu z parowozem, w wagonach retro, niemniej ze względu na koszty wybraliśmy  wariant gwarantujący realizację projektu. Niestety nie było możliwe udostępnienie przez przewoźnika wagonów piętrowych Bhp do  realizacji przejazdu, co z pewnością było by znaczącym uatrakcyjnieniem oferty-czytamy na stronie.

Zobacz ceny biletów na stronie:

http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=3

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz