Ponad 130 tysięcy złotych przekażemy na turystykę w 2016 roku. Infrastruktura wzbogacona zostanie o przystań żeglarską.

136 tysięcy złotych Gmina Kruszwica przekaże w 2016 roku na działania związane z rozwojem turystyki. Wydatki bieżące pochłoną 36 tysięcy złotych.

 

 

Wydatki określane mianem bieżących wyniosą 36 tysięcy złotych i obejmą przystosowanie plaży i brzegów jeziora Gopła do sezonu letniego, naprawy pomostów oraz utrzymanie pola namiotowego w Złotowie, Dzikiej Plaży, Łagiewnikach  i jeziorze Tryszczyn. Mowa tu o kosztach związanych z wywozem nieczystości oraz koszeniem trawy. 

Oprócz tego wydatki związane z turystyką przekazane zostaną na wystawy tematyczne w piwnicach zamkowych oraz wydatki inwestycyjne w kwocie 100.000 złotych. Mowa tu o I etapie wykonania dokumentacji projektowej dla zadania "Wzrost ożywienia społeczno-gospodarczego na obszarze rewitalizowanym Kruszwicy poprzez rozbudowę infrastruktury żeglarskiej na jeziorze Gopło". 

Drugi etap tego projektu zaplanowano na rok 2017. Projekt obejmować ma rozbudowę infrastruktury wodnej na jeziorze Gopło o przystań żeglarską po uzyskaniu dofinansowania w ramach RPO WK_P na lata 2014-2020 (projekt zgłoszony do strategi ORSG).

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz