Myśląc o bezpieczeństwie podczas wakacji policja proponuje młodzieży konkurs.

Celem konkursu jest edukacja w zakresie znajomości podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą podczas spędzania wolnego czasu oraz przedstawienie wartości profilaktycznych, które mają uświadamiać ludzi na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania i zachowania się nad wodą.

 

Bardzo ważną sprawą dla każdego człowieka jest bezpieczeństwo. Od najmłodszych lat trzeba poznawać zasady bezpiecznych zachowań, w tym podczas wypoczynku nad wodą. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. Co roku na akwenach wodnych dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, a nawet utonięć. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wzięcie udziału w konkursie, który przyczyni się do promocji właściwych postaw - list o takiej treści zaadresowany do uczniów oraz regulamin konkursu, trafi niebawem do wszystkich szkół podstawowych. Szkoły przeprowadzą wstępną weryfikację i ocenę prac.

Na prace plastyczne organizatorzy czekają do 25 kwietnia 2016 roku. Finał konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w maju. Niespodzianką dla zwycięzców będzie również to, że najwyżej ocenione prace zostaną wydrukowane w formie plakatów i rozdysponowane na terenie powiatu.

Organizatorami przedsięwzięcia profilaktycznego są: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu oraz Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV do VI szkół podstawowych z terenu  powiatu inowrocławskiego. 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz