Młodzi z sukcesami w dziedzinie astronomii

Sukces uczniów Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Kruszwiczanin Jakub Ratajczyk zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Fizyki i Astronomii.

 

 

Jakub Ratajczak jest uczniem klasy III c. W Wojewódzkim Konkursie z Fizyki i Astronomii zdobył II miejsce i uzyskał tytuł laureata.  W gronie finalistów znaleźli się  Julia Opasik kl. IIIc, Adam Stępień kl. Ic,  Andrzej Błażewicz kl. IIIb, Michalina Malczak kl. IIIa i Wiktor Szymaniak kl. IIIb.

-Na uwagę zasługuje fakt, że Jakub Ratajczyk i Adam Stępień otrzymali także specjalną nagrodę  i wyróżnienie za uzyskanie najwyższego wyniku w  zadaniu badawczo-obserwacyjnym. Opiekunem uczniów jest Pani Ilona Dybicz-przekazuje zespół do spraw promocji Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy.

Zobacz więcej zdjęć na Kurier Kruszwicki:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.203224670039220.1073741840.101008523594169&type=1

W konkursie  oprócz wiedzy teoretyczno- zadaniowej należało wykazać się praktyką. Uczniowie przez kilka miesięcy prowadzili projekty badawcze dotyczące pomiarów wysokości nad horyzontem Księżyca, Wenus i Jowisza oraz dokumentowali to za  pomocą zdjęć i obliczeń. W trakcie finału wojewódzkiego uczniowie rozwiązywali test, zadanie obliczeniowe, a także zadania obserwacyjne pod kopułą Planetarium.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz