Na co wydamy środki sołeckie? [PRZEGLĄD]

Wyodrębnione środki z budżetu na obszary  wiejskie zwane Funduszem Sołeckim mają za zadanie aktywizować mieszkańców wsi i wydawać im pieniądze zgodnie z własnymi planami i potrzebami. Zapraszamy do codziennego przeglądu zaplanowanych na rok 2016 przedsięwzięć.

 

Fundusz Sołecki przeznaczony na sołectwo Bachorce wyniesie 20 047 złotych. Na rok 2016 w sołectwie zaplanowano remont dróg 1247 złotych, zakup paliwa i akcesorii do kosiarek sołeckich 800 zł, zakup wyposażenia i artykułów do bieżącego utrzymania świetlicy 1000 zł oraz remont dachu i kanalizacji w świetlicy wiejskiej w Bachorcach 7000 złotych. Na organizacje spotkań integracyjno-kulturalnych sołectwo zamierza przekazać 2 tysiące złotych. Jedyną inwestycją o charakterze majątkowym na obszarze sołectwa będzie utwardzenie kostką chodnikową placu zabaw w Głębokim. Przedsięwzięcie to wyniesie 8 tysięcy złotych.

Więcej środków otrzyma sołectwo Chełmce.  Na rok 2016 ten obszar wiejski dysponuje kwotą 21 324 złotych i kwotę tą zamierza przekazać na porządki i odśnieżanie dróg i chodników 1 500 złotych, remont dróg gminnych 2 tysiące złotych, wymianę okien w OSP Chełmce za 1 500 złotych oraz zakup paliwa i akcesorii do kosy spalinowej za 500 złotych, zakup wyposażenia i artykułów  do bieżącego utrzymania świetlicy  2 300 złotych organizację spotkań integracyjno-kulturalnych w kwotach 1 224 złote oraz 700 złotych. Jedyną inwestycją o charakterze majątkowym na obszarze sołectwa Chełmce będzie rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Chełmcach. Na ten cel przewidziano 10 tysięcy złotych.

Zdecydowanie mniej środków od dwóch poprzednio wymienionych uzyska sołectwo Chełmiczki. Na rok 2016 przewidziano wykaszanie poboczy dróg w kwocie 1 072 złote, organizację wyjazdu edukacyjnego -turystycznego dla dzieci za 1500 złotych oraz organizację spotkań integracyjno-kulturalnych w kwotach 2 tysiące i 3,5 tysiąca złotych.Jedyną inwestycją o charakterze majątkowym będzie rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Chełmcach. Na ten cel Chełmiczki zamierzają przeznaczyć 5 500 złotych. Ogółem kwota dotacji na sołectwo wyniesie 13 572 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz