Uważaj na to komu dajesz do puszki

W regionie policjanci po raz dwudziesty czwarty  zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Nad bezpieczeństwem imprez w całej Polsce czuwać będzie kilka tysięcy funkcjonariuszy.

 

Mundurowi zwrócą uwagę na to czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy, a także prowadzić będą działania informacyjno-edukacyne dla osób starszych.

-Policjanci poinformują osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać funkcjonariusz WOŚP (identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy-przekazuje podinsp. Monika Chlebicz.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku przez kwestujących wolontariuszy. W szczególności należy:

*unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

*nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

*w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

*jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;

*w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz