Policjanci również podsumowali akcję

Policjanci Powiatu Inowrocławskiego czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących i darczyńców. Dzięki temu, oraz odpowiedzialnemu zachowaniu samych uczestników w regionie nie doszło do żadnych incydentów związanych z przebiegiem imprez.

 

-Cel, który przyświecał mundurowym tego dnia to zwracanie  szczególnej uwagi na to, czy zbiórki prowadzą osoby uprawnione,  bezpieczeństwo wolontariuszy, uczestników oraz prowadzenie  działań informacyjno-edukacyjnych dla osób starszych.  Wzmożone policyjne działania rozpoczynały się odprawami  do służby i przydzieleniem funkcjonariuszom zadań.  Służby policyjne przemieszczały się na terenie powiatu i patrolowały wyznaczone rejony, by przeciwdziałać  przypadkom łamania prawa. Policjanci utrzymywali  stały kontakt z wolontariuszami, rozmawiając z nimi  czy zbiórka prowadzona jest bez zakłóceń.  Dużą rolę odgrywała tu bowiem prewencja i  zapobieganie negatywnym zdarzeniom-mówi asp.sztab. Izabella Drobniecka.

Jak informuje policja tegoroczny Finał WOŚP był ogromnym przedsięwzięciem zarówno logistycznym jak i organizacyjnym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że inowrocławska Policja nie odnotowała przestępstw i wykroczeń związanych z WOŚP. W tym roku również Policja przekazała na licytacje Polfinki. Pokaźna kwota 2.650 zł. za wylicytowane maskotki zasiliła tegoroczny WOŚP.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz