Pokazy ratownictwa na lodzie

Na jeziorze Gopło ratownicy uczyli jak zachować się w sytuacjach  niebezpieczeństwa na lodzie. Pokaz ratownictwa trwał ponad godzinę.

 

 

 

Mimo prowadzonych licznych akcji związanych z koniecznością zachowania bezpieczeństwa na lodzie wciąż mamy do czynienia z niebezpiecznymi sytuacjami. O wypadek nie trudno o czym przekonywali policjanci, strażacy, WOPR-owcy  i strażnicy rybaccy. 

Ratownicy z nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy pod kierunkiem Pana Macieja Banachowskiego, zaprezentowali samoratownictwo. Wszyscy mogli zaobserwować sytuacje gdy do wody wpadł przypadkowy przechodzień i łyżwiarz, pod którymi załamał się lód. Omówienie i pokazanie wielu przykładów, miało uzmysłowić ludziom jakie skutki niesie ze sobą lekkomyślne zachowanie. Dzieci pod czujnym okiem ratowników WOPR-u mogły  przećwiczyć także rzucanie specjalnych bojek tonącemu. Każde dziecko otrzymało od ratowników upominki oraz słodycze.

-Cieszy, że w pokazach uczestniczyło bardzo dużo osób, które przyszły całymi rodzinami. Była możliwość wiele się dowiedzieć i  nauczyć. Miejmy nadzieję, że wszyscy będą stosować się do wskazówek przekazanych przez  służby, a brak rozsądku nie będzie skutkował tragedią-informuje asp. sztab. Izabella Drobniecka.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: policjanci z Komendy Powiatowej  Policji w Inowrocławiu i Komisariatu Policji w Kruszwicy, strażacy z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu,  ratownicy Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy, strażnicy Państwowej  Straży Rybackiej w Kruszwicy, Urząd Miejski w Kruszwicy oraz Centrum  Kultury i Sportu „ Ziemowit” w Kruszwicy. Pokazy otworzył Burmistrz  Kruszwicy Dariusz Witczak, a poprowadzili je asp.  szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski.

 

GALERIA (KURIER KRUSZWICKI)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.180253549002999.1073741836.101008523594169&type=3&uploaded=24

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz