Mateusz Brucki pod Malwami

Kolejne poetyckie spotkanie  za nami. W Restauracji-Kawiarni pod Malwami swoją twórczość zaprezentował Mateusz Brucki z Starogardu Gdańskiego.

 

Poeta jest polonistą pracującym w jednym ze starogardzkich gimnazjów. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest zamiłowanie do formy klasycznej wiersza. Utwory są zbudowane w określonym charakterze nawiązują do twórczości znanych artystów i opierają się ekfrazach. Ulubionym tematem twórczości Bruckiego  jest wiersz inspirowany plastycznym dziełem sztuki. 

-Mateusz jest jednym z lepiej zapowiadających się poetów młodego pokolenia. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydował się przyjąć nasze zaproszenie-powiedziała podczas spotkania Magdalena Jagiełłowicz.

GALERIA: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.970882989614494.1073741964.108597409176394&type=3&uploaded=16

 

Poeta od wielu lat współtworzy w swoim mieście grupę Teatr Kuźnia Bracka,  gdzie zajmuje  się recytacją, a także szkoli w tej dziedzinie młodzież gimnazjalną.  Dotychczas wydał trzy zbiory wierszy:  „Wpół do wiersza” (Pelplin, 2008),  „Nie polecam nas bogom” (Starogard Gdański, 2010) oraz „Wybrane” (Zblewo, 2012).  Ma też na swoim koncie liczne publikacje w almanachach pokonkursowych oraz w prasie literackiej.

Jest członkiem Rady Muzeum Ziemi Kociewskiej. Fascynuje się malarstwem, czego ślady widać w jego poezji.  Wkrótce ukaże się kolejny tomik wierszy, który w większości będzie się składał z właśnie z ekfraz.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz