Klub Jagielloński znów na Kujawach

Na terenie Gminy Kruszwica ruszył projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu realizowany przez środowisko Klubu Jagiellońskiego. Jutro odbędą się pierwsze zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.

 

 

 

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt realizowany przez Klub Jagielloński. Warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych w imieniu organizacji prowadzą koordynatorzy regionalni oraz ich współpracownicy. 

Zajęcia mają na celu krzewienie postawy nowoczesnego patriotyzmu, którą organizacja odczytuje poprzez świadomość polskiej tradycji i kultury połączonej z dumą narodową , uznanie dla edukacji jako sposobu rozwijania najważniejszego dobra Polski , dostrzeżenie, że wielkie idee można realizować w oparciu o silne instytucje, kwitnącą gospodarkę oraz sprawne państwo. 

Oprócz tego ważnym jest aby szukać takiej formuły patriotyzmu, która łączy wokół dobra wspólnego maksymalnie wiele nurtów polskiej tradycji oraz przeświadczenie, że zmiana społeczna zaczyna się "tu i teraz" dzięki twórczemu zaangażowaniu w otaczającą obywateli rzeczywistość.

Warsztat są realizowane w trzech częściach. Pierwsza dotyczy symulacji "Parlament 2.0", druga zajęć "Moje Miasto", a trzecia "Od narzekania do działania".

Projekt będzie również realizowany w kruszwickich szkołach ponadgimnazjalnych oraz w Inowrocławiu. Pierwszą szkołą w której projekt zostanie zrealizowany będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. 

 

 

Warto wiedzieć!

 

Klub Jagielloński to istniejące od 26 lat stowarzyszenie, którego celem jest dobro wspólnot, w których funkcjonujemy.

 

„Misją Klubu Jagiellońskiego jest podtrzymywanie i szerzenie republikańskiego sposobu myślenia o Polsce, jako o wartościowej części kultury europejskiej i dobru wspólnym godnym najwyższej troski. Dostarczamy wiedzę niezbędną do świadomego zaangażowania w życie wspólnotowe. Kształtujemy i promujemy cnoty republikańskie, takie jak: umiarkowanie, szacunek dla tradycji i religii, przedsiębiorczość, patriotyzm, poszanowanie prawa, tolerancja i samorządność, co pozwala rozsądnie ukierunkować to zaangażowanie”- stanowi  Preambuła Statutu Klubu. 

 

Podstawowe formy działalności KJ to:

 

 

-Wydawanie kwartalnika Pressje

 

-Prowadzenie zajęć i szkół wyjazdowych dla studentów i licealistów

 

-Prowadzenie portalu publicystycznego Jagiellonski24.pl

 

-Organizacja konferencji, debat, promocji książek

 

-Prowadzenie działalności eksperckiej w zakresie polityk miejskich (OSOM)

 

-Organizacja wystaw, koncertów, projekcji

 

-Współpraca z mediami, innymi organizacjami pozarządowymi oraz samorządem lokalnym

 

-Realizacja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz