Chrześcijanie świętują chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie

W kościołach katolickich obchodzone jest święto upamiętniające chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie.  Uroczystość ta ma znaczenie symboliczne. Jezus solidaryzuje się z grzesznikami, których przyszedł zbawić.

 

Chrzest św. Jana Chrzciciela należał do obmyć rytualnych rozpowszechnionych wśród Żydów, miał jednak swoją specyfikę: był dostępny dla wszystkich, którzy gromadzili się wokół św. Jana; łączył się z wezwaniem do pokuty i nawrócenia; był zapowiedzią i figurą chrztu mesjańskiego, który dokonuje się w Duchu i ogniu (Mt 3, 6-12; 21, 25; Łk 7, 29; J 1, 25-33). 

Jak podaje Tygodnik Katolicki Niedziela  Jezus Chrystus przyszedł na świat aby zbawić grzeszników. Znaczenia symbolicznego nabiera  natomiast jego chrzest w Jordanie. Zgodnie z nauką kościoła Jezus przyjmując chrzest solidaryzował się z grzesznikami, a także stał się  nadzieją i otuchą dla tych, którzy wybrali życie bez Boga.

W kościołach kruszwickich również poruszono temat związany z chrztem Jezusa Chrystusa. O 12:15 w Kościele św.  Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy ks. Maciej Jasiński  przedstawił dzieciom na czym polega uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz