Burmistrz Kruszwicy: Budżet zaspokoi wszystkie potrzeby i zapewni stabilność finansową.

W grudniu radni jednogłośnie zatwierdzili budżet Gminy Kruszwica na rok 2016. W tym roku dochody przekroczą 57 milionów złotych.

 

Budżet po stronie dochodów wyniesie 57 438 273  złote na rok 2016. Będzie to jednak budżet z deficytem ponieważ  wydatki wyniosą 59 717 155 złotych.

-Budżet jest efektem  wytężonej pracy urzędników oraz radnych. Staramy się w nim zawrzeć szczególnie te rzeczy, dzięki którym można pozyskać środki unijne- stwierdził Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak dodając, że zapewni on wszelkie potrzeby dotyczące wydatków na opiekę, infrastrukturę czy oświatę.

Z analiz budżetu wynika, że spore środki trafią na obszary wiejskie.  Otrzymują one łącznie 498 tysięcy złotych na realizację swoich potrzeb w ramach tzw. Funduszu Sołeckiego.

Zdaniem burmistrza rok 2016 jest również rokiem przygotowania projektów w ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020 na pięć projektów pod przyszłe inwestycje. Na ich realizację zabezpieczono 600 tysięcy złotych.

Wśród inwestycji włodarz wymienił planowaną rozbudowę urzędu. Ma ona zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji. Obecnie urząd znajduje się w trzech różnych miejscach co generuje dodatkowe koszty.

Z informacji przedstawionych przez Komisję Finansową w Radzie Miejskiej wynika, że wskaźnik zadłużenia na koniec roku 2016 wyniesie 10 milionów 350 tysięcy 149 złotych co stanowi 18,02 procent planowanych dochodów.Skład zaciągniętych pożyczek i kredytów obligacji wyniesie 2,3 procent.

Do tematu budżetu na rok 2016 będziemy jeszcze wracać.

 

Czytaj również na Kurierze Kruszwickim o propozycji budowy lodowiska w Kruszwicy.

http://kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=369:lodowisko-rozwiazaniem-rekreacyjnym-dla-kruszwicy-w-okresie-zimowym

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz