Szykują miliony dla pozarządówek

 Ruszył nabór ofert w 19 ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkursach na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2016 roku. Planowana suma wsparcia ma wynieść 7 milionów.

 

 

 

Jak informuje Gmina Kruszwica konkursu dotyczą realizacji przedsięwzięć między innymi w zakresie kultury, sportu, pomocy społecznej czy też turystyki. Część z nich to zadania wieloletnie.

- Gorąco zachęcam organizacje pozarządowe do aplikowania o środki w naszych konkursach. W naszym regionie uruchamiamy też inne mechanizmy wspierania aktywności ngo-sów. Wielomilionową pulę środków z kilku unijnych programów przeznaczyliśmy na inicjatywy lokalnych grup działania, czyli partnerstw mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz, w ramach narzędzia Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS) – mówi marszałek Piotr Całbecki

Obecnie w budżecie województwa na rok 2016  zaplanowano 6,8 miliona złotych na realizację zadań pożytku publicznego oraz środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 0,5 miliona.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz