Grudniowa pogoda jest nieprzewidywalna

Szybko zapadający zmrok utrudnia poruszanie się po drogach. Zaleca się więc kierowcom by zachowali  szczególną ostrożność.

 

O ile w Kruszwicy ostatnim czasem nieszczęśliwych wypadków brak o tyle w Inowrocławiu grudniowa pogoda zbiera ponure żniwo. Kilka dni temu na ulicy Jacewskiej w Inowrocławiu  doszło do potrącenia prawidłowo przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych 65-letniej kobiety. Z licznymi obrażeniami kobieta trafiła do szpitala. 

-Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub  drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania  miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdów- tłumaczy  asp. sztab. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji.

Niebezpiecznie jest również na konkretnych odcinkach w Kruszwicy. Wyjątkowo ostrożnie należy się poruszać na odcinku ulicy Kościuszki gdzie opierając się na statystykach w latach 2010-2015  doszło do największej ilości wypadków i kolizji na obszarze nadgoplańskiej gminy. 

-Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany  iść lewą stroną drogi. Pieszy, przechodząc przez  jezdnię jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i znajdując się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem- zaleca rzecznik prasowy policji.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz