Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu znów na Kujawach

Rusza kolejna edycja projektu Klubu Jagiellońskiego. Zajęcia z nowoczesnego patriotyzmu zaplanowano w Kobylnikach, Kruszwicy oraz Inowrocławiu.

 

 

 

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt obejmujący zasięgiem kilkanaście województw. Warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych w imieniu Klubu Jagiellońskiego prowadzą koordynatorzy regionalni oraz ich współpracownicy. 

Zajęcia mają na celu krzewienie postawy nowoczesnego patriotyzmu, którą organizacja odczytuje poprzez świadomość polskiej tradycji i kultury połączonej z dumą narodową , uznanie dla edukacji jako sposobu rozwijania najważniejszego dobra Polski , dostrzeżenie, że wielkie idee można realizować w oparciu o silne instytucje, kwitnącą gospodarkę oraz sprawne państwo. 

Oprócz tego ważnym jest aby szukać takiej formuły patriotyzmu, która łączy wokół dobra wspólnego maksymalnie wiele nurtów polskiej tradycji oraz przeświadczenie, że zmiana społeczna zaczyna się "tu i teraz" dzięki twórczemu zaangażowaniu w otaczającą obywateli rzeczywistość.

Warsztaty są realizowane w trzech częściach. Pierwsza dotyczy symulacji "Parlament 2.0", druga zajęć "Moje Miasto", a trzecia "Od narzekania do działania".

Projekt na terenie Kruszwicy będzie realizowany w szkołach  ponadgimnazjalnych. Zajęcia z nowoczesnego patriotyzmu  zaplanowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach, Liceum Ogólnokształcącym Mundurowym w Kruszwicy oraz jednej z placówek w Inowrocławiu.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz