Wszyscy Święci w kruszwickim pochodzie

Co roku kruszwickie parafie angażują się w realizację Nocy Świętych. W tym roku uroczystość ma znaczenie szczególne. Oprócz wspominania ks. Jerzego Popiełuszki kościół wyraźnie określił swój stosunek do  obchodzonego przez niektórych Halloween.

 

Duchowa uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy Świętej w Kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy, a skończyła w kolegiacie po drugiej stronie Gopła. Tam też występ artystyczny zapewnił zespół Effetha. 

-Tym razem procesja przebiega pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj"-informował ks. Łukasz Staniszewski, jeden z organizatorów i pomysłodawców uroczystości.

W tegoroczną Noc Świętych aktywnie zaangażowała się młodzież. To ona  przebrała się za szereg znanych w kulturze katolickiej postaci świętych. W kościołach i podczas procesji można było zobaczyć m.in. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego,  patronów obu kruszwickich parafii czy świętego ojca Pio. 

ZDJĘCIA:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.932054113497382.1073741950.108597409176394&type=3

 

Spore zainteresowanie wzbudziła sprawa upamiętnienia ks. Jerzego Popiełuszki. Na tzw. "małym" moście odegrano scenę śmierci ks. Jerzego.

Więcej zdjęć na naszym fanpage "Kruszwica".

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz