Trwa policyjna akcja "Znicz"

Od wczoraj policjanci powiatu inowrocławskiego angażują się we wzmożone działania związane z  zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

Funkcjonariusze będą dbali o stałą przejezdność dróg. Ich zadaniem będzie także minimalizowanie zdarzeń drogowych oraz szybkie usuwanie ewentualnych ich skutków. Należy się również nastawić na zdecydowaną reakcję policjantów na niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym. Ujawniane i eliminowane będą z ruchu osoby nietrzeźwe kierujące pojazdami. Kontrole obejmą także stosowanie się kierujących i pasażerów do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Policjanci będą służyć również pomocą i informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu.

Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się z bezpieczną prędkością. Bezwzględnie należy podporządkować się poleceniom kierujących ruchem oraz wprowadzonym zmianom w organizacji tegoż ruchu. W miarę możliwości korzystajmy przy dojeździe do cmentarzy ze środków komunikacji miejskiej.

-Poruszający się pieszo powinni pamiętać o tym, że samochodu nie da się zatrzymać w miejscu, dlatego też nie powinni wymuszać pierwszeństwa przejścia przez jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem. Poruszając się drogami poza miastem, po zmroku, pamiętajmy o odblaskowych elementach na ubraniu. Nawet drobny element odblaskowy powoduje to, że będziesz bardziej widoczny na drodze a przez to bardziej bezpieczny. Rowerzystom przypominamy aby wyposażyli rower w odpowiednie oświetlenie i dzwonek oraz jazdę rowerem na trzeźwo- informuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Należy również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu mienia, w tym także pojazdów pozostawionych przy cmentarzach. Nie pozostawiajmy wewnątrz wartościowych przedmiotów. Zapewnijmy sobie nadzór osób zaufanych nad mieszkaniami, które będziemy opuszczać w tych dniach na dłuższy czas.

Policja informuje również, że w dniach 31 października i 1 listopada obowiązują ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

–    31 października ograniczenie w godzinach 18.00 – 22.00

–    1 listopada w godzinach 8.00 – 22.00.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz