Spór o odbiór lamp. Czy w samorządzie znów zacznie zgrzytać?

W przestrzeni internetowej doszło do kolejnych  przepychanek między samorządowcami. Tym razem spornym tematem stała się rozbudowa oświetlenia drogowego w miejscowości Grodztwo i Kruszwica.

 

Na facebooku o swoich zasługach w rozbudowie oświetlenia przypomniał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Grobelski:

-Szkoda, że o odbiorze nie poinformowano radnego, który zabiegał o te lampy (o zaproszeniu nie wspomnę)- napisał pod informacją o inwestycji. Samorządowca poparł w komentarzach radny powiatu Jacek Zalesiak.

-Artur ciesz się, że postulat spełniony  ojców sukcesu jest zawsze masa,  porażka jest sierotą. I nie wymagaj kindersztuby od naszej władzy, proszę-napisał  radny PSL.

Na krytykę odpowiedział wiceburmistrz Mikołaj Bogdanowicz, który stwierdził,że nie ma zwyczaju aby zapraszać  na tego typu sprawy radnych. 

-Odbiory techniczne mają swoją formalną ścieżkę np podpisania wielu dokumentów i to do tej pory domena  pracowników urzędu którzy się tym merytorycznie zajmują. Zrealizowaliśmy przez 5 lat kilkaset inwestycji czy remontów. Trudno o taką praktykę-napisał zastępca Burmistrza Kruszwicy.

W rozmowę wtrącił się również były radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Ryszard Grobelski, prywatnie ojciec radnego.

-Będąc Radnym Sejmiku załatwiłem przy pomocy Posła Krzysztofa Brejzy ponad 100 mln wsparcia na różne  inwestycje w Naszej Gminie, i także nie otrzymałem nigdy zaproszenia na żadne  oficjalne uroczystości otwarcia (ani na końcowy odbiór ! techniczny ?)- napisał samorządowiec.

W samorządowej koalicji dochodziło już do zgrzytów. Kilka miesięcy temu do wymiany zdań doszło przy okazji włamań na terenie Grodztwa. Jedną z osób poszkodowanych był właśnie Artur Grobelski. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej na sesji w maju, krytykował brak dostatecznego oświetlenia w niektórych obszarach gminy oraz przedstawił uwagi co do sprawności miejskiego monitoringu.

Inwestycja dotycząca słupów oświetleniowych objęła ulicę Wiosenną oraz Słoneczną. Łącznie postawiono 32 słupy oświetleniowe.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz