Prawdziwe Skarby Polanowic. 25 lat istnienia Deloitte i aktywizacja społeczności lokalnej

Obszary wiejskie nie mają łatwo, zwłaszcza jeśli chodzi o aktywizację społeczności lokalnej. Z okazji 25-lecia firmy Deloitte  w Polanowicach jest realizowany projekt wzmacniający więzi w społeczeństwie.

 

Inicjatywę prowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Projekt jest realizowany w kilku etapach.

-Podczas 5-dniowego pobytu animatorów w Polanowicach zastosujemy różnorodne metody angażujące różne grupy na wielu poziomach- mówi Paulina Kaczmarek koordynator projektu, Menedżer Deloitte pochodząca z Polanowic.

W projekcie przewidziano stworzenie komiksu przedstawiającego opowieść mieszkańców o ich wsi, warsztaty kuglarskie, dyskusje moderowaną dotyczącą przyszłości Polanowic oraz grę terenową, w którą zaangażują się członkowie Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.

Deloitte obchodzi w tym roku 25. rocznicę działalności w Polsce. Z tej okazji firma w całym kraju wspiera 25 inicjatyw pracowniczych i dwie studenckie, zaproponowane przez fanów Deloitte na Facebooku, które mają na celu pracę na rzecz społeczności lokalnych i mieszczą się w formule idei Deloitte „Making an Impact that Matters”. Każda z wybranych inicjatyw zostanie wsparta pomocą finansową, organizacyjną i logistyczną.

Podczas kilku tygodni trwania konkursu zgłoszono ponad 100 inicjatyw. Ostatecznie wybrano 25. Zgłoszone projekty mieszczą się w sześciu obszarach tematycznych: budowaniu społeczeństwa obywatelskiego; edukacji; rozwoju lokalnego; ekologii i ochrony środowiska naturalnego; kultury, sportu i zdrowia; pomocy społecznej i wyrównywanie szans. Niezależnie od miejsca czy celu projektu każda z inicjatyw otrzyma wsparcie w wysokości do 10 tys. zł. Termin ich realizacji upływa 31 marca 2016 roku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz