Zakończono inwestycję w Kobylnicy

 Na odcinku Kobylnica Mała-Rzeczyca zakończono przebudowę drogi gminnej. Etap II inwestycji doczekał się końca realizacji.

 

Trwające dotychczas prace były kontynuacją robót prowadzonych w ubiegłym roku. W sobotę dokonano uroczystego otwarcia odcinka.

-O tę drogę zabiegali sołtys i mieszkańcy od jak mówią 40 lat- napisał na popularnym portalu społecznościowym Facebook wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz jeden z uczestników uroczystości w Kobylnicy.  

W ramach inwestycji przebudowane zostało 890 mb drogi, a sama nawierzchnia jezdni została wykonana z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego. Ponadto zaplanowano wykonanie obustronnych poboczy gruntowych.

Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG sp. z o.o. z Inowrocławia. Początkowo drugi etap inwestycji miał być realizowany przez okres dwóch lat do 2016 roku. Jednak jak tłumaczy kruszwicki magistrat przychylne uwarunkowania rynkowe przyczyniły się do zakończenia drogi już w tym roku.

Zdaniem samorządowców sukcesem jest fakt, że nadgoplańska gmina na realizacje inwestycji uzyskała dofinansowanie w ramach środków z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji rolnej. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz