Z wizytą u dziewcząt w kruszwickim ośrodku

Do placówki systematycznie przyjeżdżają policjanci, by wspomagać proces resocjalizacji dziewcząt i rozmawiać z nimi, aby już więcej nie łamały prawa. Ich los potoczył się tak, że znalazły się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. W nim dziewczęta uczą się, mają czas na przemyślenie swojego zachowania i poznanie oraz rozwijanie swoich pasji. 

 

 

 

W środę (23.09) kruszwicki MOW odwiedzili asp. sztab. Jacek Piątkowski i st. asp. Izabella Drobniecka policjanci z Inowrocławia. Podczas zajęć z dwiema grupami dziewcząt rozmawiali o postępowaniu zgodnym z prawem i zasadach funkcjonowania w ośrodku. W placówce przebywają nastolatki, które są z różnych zakątków kraju. Każda z nich ma różne doświadczenia, często trudne przejścia i przypadki. Placówka jest dla nich szansą na wyjście w życiu na prostą.

Dlatego mundurowi przekazali młodzieży ważne informacje zawarte w ustawie o nieletnich, a polegające na rozróżnieniu demoralizacji i czynów karalnych. Była też rozmowa o środkach odurzających, a w tym o dopalaczach, które uzależniają, ale też zabijają. Każdy jest uczestnikiem ruchu drogowego, więc spotkaniu towarzyszyła również dyskusja o tego rodzaju przepisach. Szczególnej uwadze policjanci poświęcili zachowanie na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych. Nastolatki były ciekawe wielu rzeczy i zadawały policjantom pytania.

Mundurowi żeby sprawdzić to czego nauczyły się dziewczęta podczas spotkania, zaproponowali im rywalizację. W jednej z grup dziewczęta rozwiązywały test wiedzy. Dotyczył on zasad zachowania się w sytuacji gdy widzimy wypadek drogowy i zastosowania umiejętności udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy. W grupie drugiej rywalki musiały ułożyć hasła na temat zagrożenia narkotykami. Za udział w zmaganiach otrzymały upominki. Wszystkim nastolatkom policjanci wręczyli odblaskowe znaczki. Niespodzianki dla uczennic z MOW-u ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.  

 

asp.sztab. Izabella Drobniecka 

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz