Wielka poetycka uczta. Otwarto Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń

Co roku poeci przybywają do Kruszwicy i Kobylnik aby obcować z poetyckim słowem. Tym razem  w oparciu o folklor i kujawski regionalizm.

 

Podczas tegorocznych OLSP  Pałac w Kobylnikach gości kilkadziesiąt poetów  z całego kraju.  Do XXVII edycji zakwalifikowali się autorzy z Inowrocławia, Bydgoszczy oraz innych odległych miast Polski.  Uroczystego otwarcia imprezy dokonali  szef Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki Maciej Puto oraz Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Nam imprezą organizatorską pieczę sprawują Krystyna Wulert z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz  Magdalena Jagiełłowicz. 

Impreza jest organizowana nieprzerwanie od 1989 roku. Po raz pierwszy odbyła się W Wenecji koło Żnina.  Stałe miejsce w Kobylnikach udało się znaleźć dzięki Kazimierzowi Balcerowskiemu i Magdalenie Jagiełłowicz. 

Nieodłącznym elementem poetyckiej imprezy jest "Alamach poetycki". Tym razem dotykający spraw regionalizmu i folkloru kujawskiego. "Z kujawskiej chaty" to zbiór wierszy opatrzonych  zdjęciami Łukasza Jankowskiego-Wojtczaka. Na okładce znalazła się para kruszwiczan przebrana  w kujawskie stroje. Dodatkowymi atrakcjami w czwartkowy wieczór był występ zespołu Nie-toperz oraz wernisaż fotografii "I'ete indien". 

Galeria zdjęć, otwarcie XXVII edycji OLSP:

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.907716122597848.1073741925.108597409176394&type=3&uploaded=47

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz