To koniec egipskich ciemności? Wiosenna i Słoneczna w rozbudowie

O tym, że nowe obszary miasta mają dotkliwy problem z ulicznym oświetleniem wie prawie każdy mieszkaniec Kruszwicy. Na Wiosennej i Słonecznej trwają właśnie prace mające to zmienić.

 

Ponad pół roku temu podaliśmy informacje o planowanych na rok 2015 inwestycjach związanych z rozbudową oświetlenia na ulicy Słonecznej i Wiosennej. Dotychczasowa sytuacja na obu odcinkach nie była zadowalająca. Normalne funkcjonowanie mieszkańców utrudniał brak oświetlenia.

Rozbudowa oświetlenia ruszyła kilka dni temu. Jak podaje kruszwicki magistrat  na ulicy Wiosennej powstać ma 20 słupów wraz z oprawami świetlnymi. Na ulicy Słonecznej liczba ta ma zamknąć się na 12 słupach. Oprócz tego zaprojektowano również system radiowy sterujący oświetleniem. Za pracę na obu odcinka jest odpowiedzialny  Zakład Instalatorstwa Elektrycznego i Budowlanego Józef Miklas z Kruszwicy.

Wiosenna i Słoneczna to nie jedyne obszary, na których mieszkańcom przychodzi  walczyć z brakiem oświetlenia. Pół roku temu wspominaliśmy również o ulicach takich jak  Zakątek, Kwiatowa,  Ukośna oraz Włocławska. 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz