Promowali Kruszwicę w Gorzowie Wielkopolskim

30 sierpnia gmina Kruszwica uczestniczyła w  Ogólnopolskim Dniu Funduszy Europejskich. Obecność  kruszwiczan była możliwa dzięki "Projektowi Astrobaza".

 

 

Konkurs "Europa to my" promował zmiany, które zaszły w Polsce  dzięki unijnym funduszom. W Kruszwicy "Projekt" Astrobaza" zgłosiła Ilona Dybicz. Nadesłane do rywalizacji projekty nadchodziły z całej Polski, a dotyczyły głównie dużych inwestycji drogowych, infrastrukturalnych jak i wsparcia rozwoju przedsiębiorczości czy gruntownego remontu wiejskiej szkoły. 

W Gorzowie Wielkopolskim na Bulwarze Nadwarciańskim była okazja do promocji wszystkich finałowych projektów oraz atrakcji turystycznych regionów, w których projekty zostały zrealizowane.  Na stoiskach można było znaleźć propozycję odwiedzin każdego zakątka Polski.

Gmina Kruszwica zaprezentowała zaprezentowała się w trakcie imprezy, wystawiając swoje stoisko promocyjne,  w którym zachęcano przybyłych gości do zwiedzenia miasta i zapoznania się z jego historią. Wszystkim osobom zainteresowanym wręczano ulotki informacyjne oraz inne gadżety promujące Kruszwicę. Legendarną stolicę Polski reprezentowało również stoisko astrobazy. Miało ono charakter informacyjny.

Przed makietą astrobazy członkowie koła astronomicznego Jan Stachowiak, Marta Lewandowska i Justyna Mrówczyńska zapraszali do obserwacji astronomicznych plam słonecznych i protuberancji. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Mój kosmos”. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz