Piłkarska porażka Radziejowa. Gopło otwiera tabelę rozgrywek.

Chyba nikt nie spodziewał się aż tak wysokiej porażki zespołu z Radziejowa. W sobotnim spotkaniu bramkarz Startu musiał czterokrotnie wyciągać piłkę ze swojej bramki.

Dla kibiców kruszwickiego zespołu zwycięstwo z Radziejowem było punktem honoru. Nie od dziś wiadomo, że w "piłkarskim światku" między Startem a Gopłem sympatii nie ma. Podczas sobotniego spotkania było podobnie, a mecz zaowocował wieloma nerwowymi sytuacjami na boisku.

W 40 minucie sędzia Mariusz Burda wyrzucił z boiska zawodnika kruszwickiego Gopła Dominika Kostrzaka, który sfaulował Piotra Markowskiego. Czerwoną kartkę otrzymał również Adam Matusiak z drużyny Radziejowa za wślizg od tyłu.

Do bramki Radziejowa kruszwiccy piłkarze trafiali, aż cztery razy. W 19 minucie strzałem głową popisał się Dawid Marczyński, a pod koniec I połowy swoją pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Mateusz Kurtysiak. Wynik ten poprawił na 3:0 w 71 minucie meczu. W końcowych minutach spotkania bramkę zaliczył również Szymon Wojtarski.

Po sześciu spotkaniach Gopło Kruszwica otwiera tabelę rozgrywek z dorobkiem 15 punktów. Dotychczas kruszwicki zespół stracił zaledwie jedną bramkę.