Kampania wyborcza dociera do Kruszwicy

O kandydatach tegorocznych wyborów parlamentarnych mieszkańcy Kruszwicy, dowiedzą się najszybciej z materiałów wyborczych rozwieszonych wzdłuż głównych ulic miasta. Na razie rywalizację widać między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością.

 

Ponad tydzień temu na ulicach miasta niczym grzyby po deszczu pojawiły się plakaty i banery posła Krzysztofa Brejzy i wiceministra Pawła Olszewskiego z PO. Na Zamkowej „dołączył” już do nich kandydat PiS do sejmu, historyk i regionalista, Edmund Mikołajczak.

Aktywność w zakresie rozmieszczenia materiałów wyborczych PO może tylko zaskakiwać. Zwłaszcza że w przeciwieństwie do koła PiS, kruszwickie struktury partii rządzącej od kilku lat praktycznie nie istnieją.

Do sejmu wybierać będziemy między kandydatami wyznaczonymi przez KWW Grzegorz Braun „Szczęść Boże!”, KW KORWiN, KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KW Partia Razem, KWW „Kukiz'15”, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Platforma Obywatelska RP, KWW Zbigniew Stonoga, KW Nowoczesna Ryszarda Petru oraz KW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Na liście do sejmu zobaczymy trójkę kruszwiczan. Będą to ludowcy Dariusz Kurzawa i Andrzej Sieradzki oraz reprezentant Zjednoczonej Lewicy Tomasz Krzesiński.

O fotel senatora z naszego okręgu wyborczego ubiegać się będzie sześciu kandydatów: Jerzy Gawęda z PiS, Jarosław Latawiec z KW Korwin, Jacek Olech z KW PSL, Mieczysław Piwowar z KWW Piwowar 15 Stop Korupcji,Jarosław Rajchert z KW Narodowego Odrodzenia Polski oraz Jan Rulewski z KW Platforma Obywatelska.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz