Dożynki wojewódzkie: Sukces mieszkańców Sołectwa Janowice

Mieszkańcy Sołectwa Janowice  zaprezentowali się podczas tegorocznych Dożynek  Wojewódzkich. W Kowalewie Pomorskim rywalizowali w konkursie wieńców dożynkowych.

 

 

W Kowalewie Pomorskim mieszkańcy Janowic reprezentowali swój region w strojach kujawskich jednocześnie  "ośpiewując" zgodnie z ludowymi tradycjami liczący ponad dwa metry wieniec przygotowany przez Bartłomieja Górzyńskiego. Podczas uroczystości samorząd reprezentował radny Rady Miejskiej w Kruszwicy Tomasz Łożyński. 

Dożynki wojewódzkie to  ważne wydarzenie w życiu rolników, sadowników i  wszystkich mieszkańców wsi. Mimo chłodnej,  jesiennej pogody uroczystości miały podniosły charakter. Korowód wieńców dożynkowych prowadzony przez Chorągiew Husarską  Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminno-parafialną Orkiestrę Dętą w  Tłuchowie ukazał piękno pracy na wsi. Na stadionie nie zabrakło podziękowań  za trud rolniczej pracy i życzeń na przyszłość od lokalnych władz z marszałkiem Piotrem Całbeckim i wojewodą Ewą Mes oraz w postaci listów od prezydenta  Andrzeja Dudy oraz ministra rolnictwa Marka Sawickiego. 

W rywalizacji Sołectwo Janowice zajęło III miejsce w województwie. Ogrom pracy nad przygotowaniem tak okazałego wieńca wziął na siebie liczny zespół mieszkańców z Janowic.

-W prace nad wieńcem zaangażowani byli członkowie delegacji dożynkowej:  Bartłomiej Górzyński, Mateusz Górzyński, Ewa i Artur Doczekalscy, Lidia  Kaźmierska, Marcin Kowalski, Karol Kupiszewski oraz Szymon Jędrzejewski.  Do tego reprezentacyjnego grona dołączył najmłodszy uczestnik - Dawid Wekwejt. Jednak to nie wszyscy, których ciężka praca została doceniona. Stelaż został wykonany przez Macieja  Jakubowskiego, a swój wkład w urokliwy wieniec mieli także: Maria Górzyńska, Janina Kowalska,  Agnieszka i Roman Kowalscy z synami - Adamem i Kacprem oraz Małgorzata Kowalska z córkami – Julią i Wiktorią-informuje  Sołectwo Janowice.

Galeria

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.908767275826066.1073741930.108597409176394&type=3

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz