Bard Jacek Kleyff zagrał na deskach "Ziemowita"

Bard, poeta, kompozytor-Jacek Kleyff wraz z zespołem zagrał na deskach "Ziemowita".  Artysta znany ze słynnego teatrzyku Salon Niezależnych występ zaliczył w ramach tegorocznych spotkań poetyckich.

 

Jacek Kleyff urodził się w 1947 w oku w Warszawie. Ukończył architekturę na  Politechnice Warszawskiej.  Wspólnie z Januszem Weissem i Romanem Walisiakiem (zastąpionym później przez Michała Tarkowskiego) stworzył słynny teatrzyk Salon Niezależnych, z którym  występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich  festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem; tam też  powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie, ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w  Warszawie. Razem z ONZ w 1995 roku wystąpił na festiwalu Przystanek Woodstock w  Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim i otrzymał główną nagrodę publiczności.

Obecnie wraz z trzecią żoną mieszka pod Warszawą. Ma dwóch dorosłych synów.  Prowadzi zajęcia artystyczne w szkole średniej. Został odznaczony w 2003 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Występ artysty nie był początkowo planowany. Z przyczyn niezależnych od organizatorów zastąpił on zespół Wolną Grupę Bukowina.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz