Zamiast Wolnej Grupy Bukowina wystąpi bard Jacek Kleyff

Na Ogólnopolskich Literackich Spotkaniach Pokoleń wystąpi bard i kompozytor Jacek Kleyff. Zaśpiewa on zamiast zespołu Wolna Grupa Bukowina. 

 

 

Na wrześniowej imprezie literackiej gwiazdą wieczoru będzie  artysta, poeta, kompozytor i malarz Jacek Kleyff.

Bard jest twórcą słynnego kabaretu Salon Niezależnych, a także liderem zespołu Orkiestra na Zdrowie powstałego w 1986 roku. Jak mówią członkowie ONZ grana przez nich muzyka jest naturalna i silnie osadzona w rytmie, a także  syntezą muzyki reggae i muzyki etnicznej. 

{youtube}v=nMmfE9PkNpA{/youtube}

W ONZ większość tekstów jest autorstwa Jacka Kleyffa. Wśród zgromadzonych sukcesów wokalnych jest nagroda "Złoty Bączek na festiwalu PrzystanekWoodstock w Czymanowie.

{youtube}v=4j_o-F9Mv7Q{/youtube}

Do najbardziej znanych utworów artysty należą "Telewizja", "Huśtawki" oraz "Nie męcz nie". Kleyff obecnie prowadzi  okazjonalnie audycje w Programie III Polskiego Radia, jest też nauczycielem w Zespole Szkół Bednarska. Do ciekawostek można dołączyć fakt, że w 2003 roku zostało odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

{youtube}v=JbEfeXCy9kM{/youtube}

Podczas literackich spotkań bard wystąpi z zespołem w składzie   Jerzy Słomiński,  Jacek Mazurkiewicz i Tomasz Jaśkiewicz. Występ zespołu Wolna Grupa Bukowina nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatorów tegorocznego OLSP.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz