Wspólne działania na wodach Gopła. Wylegitymowano 88 osób

Na siódmym co do wielkości jeziora w Polsce doszło do skoncentrowanych działań służb. Dzięki tego typu działaniom na wodach Gopła jest bezpiecznie.

 

W minioną niedzielę na wodach Gopła współpracowali policjanci, strażnicy rybaccy,  funkcjonariusze Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia i ratownicy WOPR-u. 

Służba rozpoczęła się odprawą, którą poprowadził, jak i całe działania nadkom. Karol Konopacki Komendant kruszwickiego komisariatu. W działaniach wzięło łącznie 18 osób, w tym: policjanci z KP Kruszwica, z inowrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej, pracownicy Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia i WOPR-owcy. W działaniach wykorzystano trzy łodzie i samochody oraz motocykle służbowe.

-Wylegitymowanych zostało 88 osób. Mundurowi skontrolowali 18 jednostek pływających, 58 pojazdów i 13 wędkarzy. Kontroli poddano także uprawnienia do prowadzenia jednostek pływających u 6 osób. Trzy osoby zostały ukarane mandatami karnymi za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz nie zachowały bezpieczeństwa podczas przebywania na wodzie. U 58 osób, głównie pływających na sprzęcie, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości. Tym razem funkcjonariusze nie zgłosili  zastrzeżeń-informuje asp. sztab. Izabella Drobniecka.

Wspólne działania odbyły się oczywiście po to, aby poprawiać bezpieczeństwo wszystkich korzystających z wypoczynku nad wodą. Ważne było także to, aby uświadamiać ludzi, że woda to żywioł i nie ma z nią żartów. Zachowanie podstawowych zasad wypoczywania nad wodą sprawia, że wakacje są udane. Działania służb zakończyły się omówieniem wyników i wyciągnięciem wniosków. Komendant z Kruszwicy w podsumowaniu podziękował wszystkim za pracę i obdarował upominkami związanymi z bezpieczeństwem. 

 

Źródło KPP

GALERIA:

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.902260523143408.1073741922.108597409176394&type=3

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz