Wiesława Pawłowska nie będzie szefem komunalki

Spekulacje dotyczące ewentualnego zwycięstwa Wiesławy Pawłowskiej nie znalazły potwierdzenia w decyzji Rady Nadzorczej. Szefowa inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie wygrała konkursu na prezesa kruszwickiego przedsiębiorstwa.

 

 

 

Konkurs na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy został rozpisany 26 czerwca przez Radę Nadzorczą. Według założeń prezesem zarządu firmy może być osoba o wykształceniu wyższym ekonomicznym, technicznym, prawniczym lub spełniająca takie wymagania w zakresie zarządzania. 

Powinna też mieć minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych lub w zarządzaniu działalnością gospodarczą.

Pod uwagę Rada Nadzorcza wzięła również dodatkowe atuty kandydata.  Do nich należała praktyczna wiedza z zakresu funkcjonowania spółek prawa handlowego, zdolności organizatorskie,  umiejętności  poprawnego kształtowania zasad współżycia społecznego w czasie pracy,  a także uprawnienia zarządcy nieruchomości i uprawnień budowlanych.

Tymczasem lokalna prasa poinformowała na swoich łamach, że czarnym koniem konkursu może być znana w środowisku Inowrocławia Wiesława Pawłowska- radna powiatu inowrocławskiego reprezentująca Platformę Obywatelską, szef Ośrodka Sportu i Rekreacji,a także jak informuje tygodnik "zaufana Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy". Wcześniej o sprawie informował również Portal Kujawski według, którego "ustępowanie z stanowiska OSiR jest spowodowane planowaną roszadą stanowisk w powiecie inowrocławskim". 

W toku prowadzonego konkursu swoją ofertę na stanowisko prezesa złożyło 14 osób ale zaledwie 4 spełniały postawione przez  Radę Nadzorczą wymagania. Mimo przeprowadzonych rozmów oraz spotkania Burmistrza Kruszwicy z Radą Nadzorczą w dniu 13 sierpnia stanowiska prezesa nie powierzono żadnemu spośród kandydatów.

O  komentarz w tej sprawie zapytaliśmy Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka.

-Po wnikliwiej analizie Rada Nadzorcza doszła do wniosku, że żaden z kandydatów w sposób zupełny nie daje gwarancji odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa-mówi Dariusz Witczak- Braliśmy pod uwagę jakość zarządzania firmy dlatego nie wybrano żadnego z kandydatów.Ta decyzja jest ostateczna.

Niewykluczone, że Rada Nadzorcza rozpisze nowy konkurs na stanowisko prezesa zarządu. 

-Tak stać się oczywiście może i nie jest to rzecz niewykluczona-stwierdza  burmistrz dodając , że Rada Nadzorcza dalsze kroki będzie podejmować konsultując się z właścicielem przedsiębiorstwa. 

-Pośpiech jest na pewno złym doradcą. Podkreślałem to już wcześniej, że Przedsiębiorstwo Komunalne jest dla Gminy Kruszwica bardzo ważne z uwagi także  na obszar jakim musi się zajmować. Do jej kierowania potrzebna jest osoba o naprawdę odpowiednich predyspozycjach. Co do niepotwierdzonych informacji wyprzedzających rzeczywistość to mogę dodać, że dzielenie skóry na niedźwiedziu oraz tego typu działania są w złym tonie-reasumuje Burmistrz Kruszwicy.

Na razie pracą kruszwickiego przedsiębiorstwa nadal będzie kierować Agnieszka Chojnowska. 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz