W centrum będzie bezpieczniej. Wczoraj trwały prace przy Zamkowej

W starej części miasta przy ul. Zamkowej ruszyły prace polegające na rozbiórce zniszczonego budynku. Mieszkańcy będą mogli poczuć się bezpieczniej. 

 

Położony wzdłuż ulicy Zamkowej budynek nie tylko należał do mało estetycznych, ale od pewnego czasu zaczął się po prostu rozpadać.

O sprawie informowali zaniepokojeni stanem technicznym budynku mieszkańcy. Elementy dachu i ścian nie rzadko spadały na dość często uczęszczany przez nich chodnik. Wczoraj rano ruszyły prace mające na celu częściową rozbiórkę budynku.Znajdujące się w pobliżu sklepy odzieżowe mają być dostępne nadal.

Zły stan techniczny w starej części  miasta dotyczy większej ilości budynków. Ostatnio przekonać można się było o tym nieopodal rynku. Z jednej z kamienic na pobliski chodnik odpadła spora część  ściany. W bardzo złym stanie jest również dawny dworzec PKP. Tu również doszło do zawalenia się części budynku. Sprawę pogarsza fakt, że PKP jest państwem w państwie więc negocjacje z władzami gminy już od dłuższego czasu nie przynoszą większych efektów.

Dla mieszkańców światełkiem w tunelu w relacjach z niepokornymi kamienicznikami oraz PKP może być Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Tak stało się w Bydgoszczy z wieżowcem Eltra gdzie obiektem zainteresował się  inspektor Stanisław Skowroński. Wytypował on budynki  "powodujące oszpecenie otoczenia" właścicielom takim, którym zgodnie z prawem można nakazać remont elewacji. Do remontów zostali zmuszeni między innymi właściciele budynków przy ul. Długiej w Bydgoszczy. 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz