Trwa współpraca policji z WOPR-em. Pijanego odholowano na brzeg

 Kruszwiccy policjanci wraz z Nadgoplańskimi WOPR-owcami prowadzą przez cały sezon wakacyjny kontrole Jeziora Gopło.

 

Współpraca polega na sprawdzaniu rejonów kąpielisk strzeżonych oraz tych, które kwalifikują się jako niestrzeżone. Jak informuje Izabella Drobniecka celem podjętych działań jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku korzystającym z kąpieli.

Upały sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie wszyscy jednak przestrzegają określonych zasad bezpieczeństwa. Tylko w dniach 8-9 sierpnia służby wylegitymowały 11  osób, skontrolowały 4 łodzie i stan trzeźwości 5 osób, które nim kierowały.

Jedna z nich była po spożyciu alkoholu i została natychmiast  odholowana do brzegu. Otrzymała także mandat karny. 6 osób zostało pouczonych, z którymi  też policjanci i wopr-owcy rozmawiali na temat zasad bezpiecznego wykorzystywania sprzętu wodnego. Służby skontrolowały teren 4 kąpielisk.

Warto wspomnieć, że policyjni wodniacy jak i wopr-owcy to osoby, które mają uprawnienia ratowników i w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważne jest jednak to, że można uniknąć wielu tragedii nad wodą, jeśli każdy będzie kierował się rozsądkiem, unikał brawury podczas pływania i nie wchodził po alkoholu do wody.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz