Policyjne psy na półkoloniach

Mł. asp. Krzysztof Lamański i st. sierż. Łukasz Michalczyk byli ostatnio w Kobylnikach na terenie gminy Kruszwica. Tam wspólnie z kom. Krzysztofem Pilarskim z komisariatu zorganizowali dla dzieci pokazy i edukacyjne spotkanie.

 

 

 

Policjanci opowiedzieli o swojej pracy i o tym, że pomagają im czworonogi. „Cwaniak” i „Ares”, bo takie imiona mają ich psy, zaprezentowały swoje umiejętności. Te specjalnie wyszkolone owczarki patrolowo-obronne aportowały i wykonywały bezbłędnie inne polecenia swoich przewodników. Pokaz z pozorantem uświadomił wszystkim, że pies policyjny jest w stanie bardzo szybko obezwładnić przestępcę.

-Przewodnicy zaciekawili dzieci też tym w jaki sposób należy opiekować się zwierzęciem, pielęgnować go i żywić.Psy te także odbywają systematyczne szkolenie w terenie. Policjant z Kruszwicy, biorąc pod uwagę fakt trwających upałów i wyjazdy ludzi nad wodę, apelował o wybieranie do tego miejsc strzeżonych i przypomniał zasady wypoczynku nad wodą oraz w ruchu drogowym- informuje Oficer Prasowy Izabella Drobniecka.

Atrakcją był też dla dzieci radiowóz, do którego mogły wsiąść i obejrzeć od środka. Spotkanie zakończyło się obdarowaniem dzieci kamizelkami odblaskowymi znaczkami. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz