Nowa książka Bartłomieja Grabowskiego dla dzieci i młodzieży

Na rynku literackim pojawiła się nowa oferta książkowa dla dzieci i młodzieży. Tym razem Bartłomiej Grabowski przedstawia historię dynastii polskich Piastów w patriotycznych bajkach od Piasta Kołodzieja do Kazimierza Wielkiego.

 

 

 

"Dzieje Piastów Polskich opowiedziane w bajkach dla dzieci i młodzieży" Bartłomieja Grabowskiego  zostały wydane przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła. 

-Od pewnego czasu zajmuję się badaniem historii Kujaw. Jest to niezwykłe i bardzo emocjonujące zajęcie. Przeszukując archiwa natknąłem się na wiele legend. Niektóre z nich są dość powszechne w świadomości Kujawiaków, ale są też takie, o których nikt już nie pamięta. Postanowiłem dać tym historiom nowe życie, przypomnieć szczególnie dzieciom, jak to się wszystko zaczęło, jak zaczęła się Polska. Pisząc Przypowieści historyczne, pobawiłem się trochę, mieszając bajkę, historię Polski i stare legendy. Chciałem w ten sposób stworzyć zbiór opowieści, który w przystępny sposób przybliży im historię naszego kraju" - mówi Bartłomiej Grabowski.

 

Bajki pozytywnie recenzuje dr Marek Mariusz Tytko  z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieło określa jako spełniające dziedzictwo narodowe i chrześcijańskie, a także zobowiązujące moralnie w realizowaniu klasycznych cnót czyli patriotyzmu. 

 

Książka dostępna jest w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego, księgarni "Veritas" w Kruszwicy oraz bibliotece parafialnej przy kościele św. Teresy. Wkrótce "Bajki" będzie można wygrać również na naszym fanpage "Kruszwica".

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz