Gol Mikołaja Ruty zapewnia zwycięstwo kruszwickiej drużynie

Zmiany w zarządzie i boisku zdają się przynosić efekty. Po okresie "piłkarskiej smuty" jakim był poprzedni sezon Gopło poprawia swoje wyniki.

Zakończona sukcesem akcja byłego napastnika Cuiavii Inowrocław Mikołaja Ruty dała zwycięstwo kruszwickiej drużynie w spotkaniu z LTP Lubanie już  w 33 minucie.

Podopieczni nowego trenera Dawida Żurawskiego zaciekle walczyli z zespołem z LTP Lubanie kilkakrotnie zwiększając swoje szanse na zdobycie dodatkowych goli co pokazał choćby strzał Mateusza Kurtysiaka w słupek bramki.

Cześć kibiców choć zadowolona z pozytywnego wyniku spotkania  podkreśliła, że mógł on wyglądać niekorzystniej gdyby w bramce zabrakło Tomasza Młynarka.  Nie trudno się z tym zgodzić zwłaszcza, że po 35 minucie  spotkania golkiperowi Gopła przyszło bronić rzutu karnego, a także kilku innych groźnych sytuacji.

Wzmocnienie, które przyprowadzono z inowrocławskiej drużyny było jednym z planów  nowego zarządu kruszwickiej drużyny. Obecnie Gopło Kruszwica ma w komplecie 6 punktów i dwa zwycięstwa. Pierwszy mecz w tym sezonie drużyna wygrała z zespołem Wzgórze Raciążek  wynikiem 1:0.

W lidze okręgowej GKS Baruchowo pokonał  Zdrój Ciechocinek 2:1, Unia Janikowo Szubiniankę Szubin 2:1, a Zjednoczeni Piotrków Kujawski zwyciężyli Lidera Włocławek również wynikiem 2:1.