Andrzej Michalak pozytywnie o Zespole Szkół Ogólnokształcących

Fuzja kruszwickiego liceum i gimnazjum budziła sporo wątpliwości oraz krytyki ze strony różnych środowisk politycznych. Z perspektywy czasu pomysł z poprzedniej kadencji  znalazł jednak uznanie wśród radnych z komisji oświaty.

 

Od roku 2008 los kruszwickiego liceum  nie był pewny. Pomysły starostwa powiatowego  zakładały włączenie szkoły jako oddziału do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego. Trudnym okazał się szczególnie nabór 2011/2012. Mimo obniżonego pułapu punktów dotyczącego przyjmowania nowych uczniów, placówka nie zdołała skompletować dwóch pełnych klas.

Wówczas gmina zdecydowała się na kompromisowe rozwiązanie, w której powiat przekazał jej nieodpłatnie budynek szkoły. W zamian za to Kruszwica przejęła obowiązki organu prowadzącego liceum. Na kompromisie została zbudowana również dalsza działalności szkoły. Według ówczesnej koncepcji  Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka, aby nie obciążać gminnego budżetu i obniżyć koszty utrzymania placówki  podjęto decyzję o połączeniu jej z  Gimnazjum nr 2 im. Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Tymczasem  Komisja Oświaty, Kultury,Sportu, Turystyki i Promocji Gminy odwiedziła w ostatnim czasie zarówno liceum, jak i gimnazjum przy ul. Kasprowicza.

 -Cieszymy się jako komisja z przeprowadzonej wizyty.  Było sporo niedowiarków i wątpliwości czy pomysł ten  przetrwa i będzie działał- mówił Andrzej Michalak.  Jak poinformował przewodniczący komisji, "zespół"  funkcjonuje bardzo dobrze. Komisja nie zgłosiła w trakcie przeprowadzanej kontroli żadnych uwag dotyczących działalności placówki.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz