8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół!

W tym tygodniu czeka nas nie lada impreza.  8 sierpnia województwo kujawsko-pomorskie świętuje trzeci ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół.

 

Impreza odbędzie się w wybranych placówkach przyrodniczych z kujawsko-pomorskiego w ramach 5., jubileuszowej odsłony programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. 

Wśród nich znajduje się również Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy. Na zwiedzających czeka szereg atrakcji – edukacyjne gry o Zasadach Przyjaciół Pszczół, quizy, warsztaty z sadzenia roślin i budowania domków dla pszczół dziko żyjących czy spotkanie z pszczelarzem. 

-Chętni, którzy chcą poznać fascynujący świat pszczołowatych, na hasło „Wielki Dzień Pszczół” wejdą bezpłatnie do większości placówek organizujących święto. Lista placówek zaangażowanych w Wielki Dzień Pszczół dostępna jest na stronie www.pomagamypszczolom.pl-informują Małgorzata Strzelec, Junior Brand Manager Z ZT Kruszwica oraz Anna Pietrzkowicz, Account Executive z Garden of Words.

Organizatorem obchodów święta są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. Honorowy Patronat nad 5. edycją programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, kilkanaście kuratoriów oświaty oraz urzędów wojewódzkich i marszałkowskich.

Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz