Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Policjanci z Inowrocławia przesłuchali mężczyznę, który brał udział w czerwcu w wypadku w m. Rucewo.  Usłyszał on zarzut spowodowania wypadku, na skutek którego zginął jeden z pasażerów. 

 

Do wypadku doszło blisko miesiąc temu (24.06) około godz. 4.30 w m. Rucewo. Wówczas to kierujący samochodem marki VW Golf 19 letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał nagle na przeciwny pas, potem pobocze i uderzył w drzewo. Na skutek tego, śmierć na miejscu poniósł 21 letni pasażer, a drugi z pasażerów 17 letni trafił do szpitala. Podobnie jak kierowca pojazdu, który doznał obrażeń. Podczas gromadzenia materiału dowodowego śledczy ustalili, że kierujący VW Golfem wcześniej pił alkohol. Wynik badania krwi wykazał 0,4 promila alkoholu w organizmie. 

Wczoraj (21.07.2015r.) gdy 19 letni mężczyzna po leczeniu mógł opuścić szpital, został zatrzymany przez Policję i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Dziś (22.07.2015r.) mężczyzna został przesłuchany przez oskarżyciela. Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wniosek, który trafił do sądu poparła prokuratura. Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia. 

Wczoraj inowrocławscy policjanci doprowadzili (22.07.2015r.) do oskarżyciela i sądu mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginął jeden z pasażerów. Wniosek o tymczasowe aresztowanie został rozpatrzony pozytywnie przez sąd. 19 letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Izabella Drobniecka 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz