W sporcie wszyscy są równi

Wczoraj została zorganizowana 11-edycja imprezy "Polscy Olimpijczycy Dzieciom". Organizatorem wydarzenia był Kruszwicki Klub Olimpijczyka.

 

Zawody rozpoczęły się z pełnym ceremoniałem olimpijskim przygotowanym i poprowadzonym przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. Na maszcie pojawiła się Olimpijska flaga, a podczas odczytu apelu zapalono olimpijski znicz.

Uczestnikami imprezy byli uczniowie Gimnazjum nr 1 i 2 z Kruszwicy, Gimnazjum z Pakości i Złotnik Kujawskich oraz wychowankowie MOW w Kruszwicy.

-Honorowym gościem byli paraolimpijczyk, czterokrotny medalista w pływaniu Mirosław Piesak  oraz uczestnik olimpiady w Tokio wioślarz Kazimierz Naskręcki. Rywalizacja podczas imprezy była niezwykle zacięta i do ostatniej konkurencji decydowały się losy zwycięstwa.Ostatecznie przy żywiołowym dopingu zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1 z Kruszwicy , której kapitanem był olimpijczyk Marek Łbik -informują organizatorzy.

Czynny udział w imprezie oprócz Marka Łbika dwukrotnego medalisty olimpijskiego w kanadyjkach wziął również Łukasz Pawłowski srebrny medalista w wioślarstwie z Pekinu , Grzegorz Krejner kolarz torowy oraz  dwukrotna złota medalistka paraolimpiad w narciarstwie i biathlonie Katarzyna Rogowiec.

 

 

Organizatorzy dziękują Staroście Inowrocławskiemu Tadeuszowi Majewskiemu za puchary i medale oraz honorowy patronat nad imprezą , Agnieszce Michalak przewodniczącej ZNP Kruszwica i Aleksandrowi Budnerowi przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kruszwicy za ufundowanie nagród a  dyrektor Halinie Stajszczak za udostępnienie hali i pomoc przy organizacji imprezy.

 

GALERIA:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.853359988033462.1073741849.108597409176394&type=3&uploaded=6

 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz